Trakyadan | Haber - Batı Trakya, Yunanistan, Gümülcine, İskeçe

Switch to desktop

Rodop ilinde çocuklara doğru ilaç kullanımı öğretilecek

ilac2

Yeni eğitim yılından itibaren Rodop ilindeki ortaokul ve lise öğrencilerine doğru ilaç kullanımı konusunda bilgilendirme etkinlikleri düzenlenecek.

Rodop Eczacılar Derneğinin geçen yıl Kasım ayında Eğitim Bakanlığına bu yönde yaptığı talebe bakanlıktan olumlu karşılık geldi. Böylece öğrencilere doğru ilaç kullanımı ve bilinçsizce antibiyotik kullanımının zararlarına yönelik bilgilendirme kampanyası Ekim ayından itibaren başlıyor.

Konuyla ilgili ERT Komotini Radyosuna konuşan Rodop Eczacılar Derneği Başkanı Alekos Tsapekos “Bu çok önemli bir adım. Yunanistan antibiyotik kullanımında ilk sıralarda yer alıyor” dedi ve ekledi “Biz sağlıkçıların sorumlulukları var, bazı şeyleri yeniden gözden geçirip daha da sorumlu olmalıyız”.

Daha öncesinde de Gümülcine (Komotini) şehir meydanında doğru ilaç ve antibiyotik kullanımıyla ilgili bilgilendirme amaçlı broşürler dağıtılmıştı. Şimdi bu kampanyanın çocuklarla devam edeceğini kaydeden Tsapekos “Çocuklar aracılığıyla ailelerine geçilmesi gereken mesajların geçmesini istiyoruz. Onları bu çabanın bir parçası yapmak istiyoruz” dedi.

Tsapekos diğer taraftan son kullanım tarihi dolmuş ilaçların da eczanelerde toplanmaya devam edildiğini ve her yıl imha edilmek üzere Gümülcine’den bir kamyon dolusu ilaç gönderildiğini sözlerine ekledi.

yukarı çık

Trakyadan Haber © 2013. Tüm Hakları Saklıdır. Azınlıkça

Top Desktop version